Ana içeriğe atla

Dolar kazan (mak şart oldu)

Sevgili takipçiler. Size bir fırsattan bahsetmek isterim. http://t.me/kayaonline Telegram grubundakiler zaten biliyor, ama bunun daha fazla kişiye ulaşması ciddi bir aciliyet kazanmış durumda. Sebebi biliyorsunuz:

 


Sağlık turizminde TÜİK verileri, yıllık milyar doları geçtiğimizi gösteriyor. Ama gerçek değer resmi rakamların çok üstünde. Sırf İstanbul'da AVM'lerde saç ektiren insan sayısını gözlemleyen bile buna ikna olacaktır. Ben de hekim arkadaşlarımdan biliyorum.


 Dolar 8'in altındayken bile fiyat avantajı böyleydi. Vaka sayılarının farkı sayesinde kalite konusunda da ortalamanın çok üstünde olduğumuz açık. Nereden geliyor olursanız olun, uçak, konaklama, hatta küçük turları katsanız bile rakip ülkelerden ucuz ve en az onlar kadar iyiyiz
 Google'da "Saç ekimi" terimi 51.000'i Amerika'dan, ayda 178.000 kez aranıyor ve reklam tıklama maliyeti 13 dolar. Müşteri değil, tıklama bedeli bu, dikkat. 100 tıklama 1300 dolar. Türkiye'deki klinikler daha çok "Hair Transplant Turkey" aramasına reklam veriyor, o da 6 dolar/tık.

 


1000 tıklamadan ikisi satışla sonuçlansa bile, o 6000 dolarlık reklam bedelini çıkaracak bir marj sağlıyor, dolar kaldıracı. O yüzden, şu anda Google'da Türkiye'deki kliniklerin verdiği 695 reklam dönüyor. Google'a her gün ödenen onbinlerce (belki yüzbinlerce) dolar demek bu.


Ama elbette internette müşteri bulmanın tek yolu reklam vermek değil. Dijital pazarlamada ne kadar iyiyseniz, müşteri bulma maliyetini sıfıra o kadar yaklaştırırsınız. Arama motoru optimizasyonu, sosyal medya pazarlaması ve pazarlama iletişimi otomasyonundan bahsediyorum.

Mesela bu iki site, arama sonuçlarından ayda ortalama 54.251 kişinin gittiği adresler. Ve bunu reklamla değil, yukarıdaki yöntemlerle sağlıyorlar. Peki biz bunu nasıl öğrenebiliriz? Spesifik olarak kliniklere yurt dışından hasta bulmaya dair ücretsiz bir eğitim başlattım ve 1 haftada 1000'den fazla kişi kayıt oldu. Kayıtları kapadıktan sonra 10'ar dakikalığına iki kez daha açtım ve son durum bu:


 Şimdiye kadar bu alandaki doktorlara ve hastalara ulaşıp onların deneyimlerini almak, doğrudan bize rakip olmayan ama karşılıklı işbirliği yapacağımız blogları bulup teklifte bulunmak gibi şeyler anlatıldı. Eğitim belki de bir yıl sürecek ve pek çok başlığa değineceğiz:Kursiyerlerimizden biri daha önce boy uzatma işi yapan bir doktora hasta yönlendirerek nasıl ev satın aldığını...

 


Bir diğeri ise, İngiltere'den iki kişiyi saç ekimi için bir kliniğe yönlendirerek, başka hiçbir şey yapmadan nasıl 5600 dolar kazandığını anlattı. Bu röportajdan sonra geçen sürede bile 5600 doların TL karşılığı 5000 TL'den fazla arttı:


 

Verdiğim ücretsiz eğitim teorik değil, pratik. Üç hafta önce açtığımız site şimdiden 8 arama teriminde Google tarafından indekslenmiş durumda. Sırada bunların sayısını ve Google arama sonuçlarındaki yerimizi yükseltmek var. Bu, 3-12 ay arasında sonuç alınacak bir süreç işi.Hedeflediğimiz terimler teknik olmaktan çok, müşterileri yakalamaya yönelik pratik şeyler. Fiyat, ucuz saç ekimi, saç ekimi seyahat pakedi gibi şeyler. Bunların müşteriye dönme oranı daha yüksek oluyor. Boş trafiktense, para kazanmaya yönelik bir potansiyel peşindeyiz.Benim de bir saç ektirme deneyimim olduğu için, sitede bu girişimin bir sözcüsü konumunda olmayı tercih ettim. Yurt dışında yaşayan bir Türk olarak işim gereği kamera karşısında olmanın güven konusunda avantaj sağlayacağını öngörüyorum. Güvendiğim hekimlere erişim vaad ediyorum.

 
Ücretsiz eğitime kaydolanlar bazı görevleri yerine getirerek sonraki aşamaya geçiyor. Bu görevler yukarıdaki siteye dair ve kursiyerler işi uygulamalı olarak öğrenmiş oluyor. Görevler email adresi bulmak, sosyal medyada hesap açmak gibi herkesin yapabileceği basit şeyler. Görevleri yapmak, hem işi öğrenmek, hem de siteye destek olmak demek. Dolayısıyla yılların birikimi olan bir know-how'ı ve bunu kolay öğrenilebilir hale getiren uzun soluklu bir çalışmayı, bir kuruş harcamadan fonlamış oluyorsunuz. Ama avantajınız burada bitmiyor.  

 


 

Görevleri yaparken potansiyel hastalarla iletişim kuran ya da başka sitelerden link almamızı sağlayan kursiyerlerin, bu sayede Türkiye'ye gelecek hasta başına 100-400 dolar kazanma olanağı var.

 

Buna rağmen, ikinci aşamaya geçenler %10'u anca buldu. İnsanlar dolar kazanmak konusunda istekli, ama iş basit görevleri yapmaya gelince çoğunluk birden ortadan kayboluyor.

 


Türkiye'de sabit TL geliri olan biri olsaydım, birinci önceliğim dolar kazanır hale gelmek olurdu. Ve toplamda binlerce dolar değerinde, dijital pazarlama başlıklarını ücretsiz sunan en az bir yıl sürecek bir eğitimi kaçırmazdım diye düşünüyorum. Gelelim bu dolarkazan.com sayfasının amacına... 


Ücretsiz şeylerin algılanan değeri doğal olarak düşük oluyor. Sunulan şey size "oturduğunuz yerden", basit görevleri yerine getirerek Türkiye'de dolar kazanan biri haline gelme olanağı sağlasa bile durum bu. Bu da, bu işe 2022'de onlarca saat ayıracak biri için heves kırıcı.

Twitter'da bunları paylaşıp, şöyle bir soru sordum:


Bu blog sayfasını hazırladığım saat itibariyle, 6 saat içinde 160 oy gelmişti. Yaklaşık 119 kişi, "evet olurum" demiş. 119 kişiden kaçı bu 19 twitlik seriden herhangi birini retweet etti dersiniz?

Sıfır.

Destek olmaktan herkes farklı bir şey anlıyor olabilir. Ben en azından bir miktar paylaşılır, bazı cevaplar alırım ve talebi görürüm diye ummuştum. Belki daha somut bir hedef vermek gerekiyor.

Ben de bunu bir twit serisi olarak bırakmak yerine, domainin güncelliği ve uyandıracağını umduğum merak nedeniyle, bir de dolarkazan.com'dan paylaşayım dedim. Somut hedef olarak aklıma gelen şey ise, panel.kayaonline.net adresinden ücretsiz bir hesap açmayı önermek. Otuz saniyede yapabilirsiniz.

Böylece yeterli talep oluşursa, kayıtları tekrar açmak için bir sebebim olacak. 

Yine olmazsa pes edip, ikinci aşamaya geçen 126 kişiyle eğitimi sürdüreceğim. Siz de dilediğiniz zaman üyelikten tek tıkla ayrılabilirsiniz.

Gelişmeleri Kayaonline Telegram grubunda (t.me/kayaonline) duyuracağım. Paneldeki kayıt sayılarını öncekilerle karşılaştırıp paylaşırım.

panel.kayaonline.net, ilgililerini bekliyor. Kendiniz ilgilenmiyorsanız da, bu sayfayı paylaşarak başkalarına destek olabilirsiniz.


Yorumlar

  1. Merhaba Ekim Bey, şuanda bu konuda size yardımcı olamamamın sebebi, henüz başarıya ulaşamamamdır.Ücretsiz bu eğitiminizde ben de varım ve çok heyecanla öğrenip ilerliyorum.Yaptıklarımı kimseye anlatmıyorum, saçma diyeceklerini ve sonuç isteyeceklerine adım gibi eminim. O yüzden benim başarım sizin başarınız olacaktır. Bunu 4gözle bekliyorum. ����

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar